Opel predstavuje najnovšiu generáciu adaptívneho tempomatu v segmente kompaktných automobilov, pričom predstavuje nový systém elektronickej regulácie rýchlosti (ACC) s radarom a videokamerou pre hatchback Astra a Sports Tourer so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

V porovnaní s bežnými tempomatmi poskytuje ACC väčší komfort a znižuje stres vodiča udržiavaním určitej vzdialenosti od vozidla vpredu. ACC automaticky upravuje rýchlosť, čo umožňuje vozidlu plynule sledovať vedenie podľa vzdialenosti zvolenej vodičom. Systém automaticky spomalí, keď sa priblížite k pomalšiemu vozidlu vpredu a v prípade potreby použije obmedzenú brzdnú silu. Ak vozidlo vpredu zrýchli, systém ACC zvýši rýchlosť vozidla na predvolenú rýchlosť. Ak vpredu nie sú žiadne idúce vozidlá, ACC funguje ako normálny tempomat, ale môže tiež použiť brzdnú silu, aby udržal nastavenú rýchlosť klesania.

Najnovšia generácia ACC od Opelu využíva nielen konvenčný radarový senzor pre bežné systémy tohto typu, ale aj prednú kameru Astry na detekciu prítomnosti iného vozidla pohybujúceho sa v jazdnom pruhu pred Astrou. Systém funguje pri rýchlostiach medzi 30 a 180 km/h.

Automatický tempomat ACC pokrývajúci celý rozsah rýchlosti je dokonca schopný znížiť rýchlosť vozidla až na úplné zastavenie za vozidlom vpredu a poskytnúť vodičovi dodatočnú podporu napríklad pri jazde v hustej premávke alebo zápchach. Keď vozidlo stojí, systém môže automaticky pokračovať v jazde do troch sekúnd po vpredu idúcom vozidle. Vodič môže pokračovať v jazde manuálne stlačením tlačidla „SET-/RES+“ alebo plynového pedálu, keď sa vozidlo vpredu reštartuje. Ak sa vozidlo vpredu naštartuje, ale vodič nereaguje, systém ACC poskytne vizuálne a zvukové upozornenie na reštartovanie vozidla.

„Pre nás v Opel je jazda zábavou, keď nie je nudná ani stresujúca,“ povedal William F. Bertani, viceprezident automobilovej technológie Opel v Európe. „Najnovšia generácia technológie adaptívneho tempomatu Astra dokonale zapadá do našej filozofie, preberá veľa nepríjemných momentov dlhých alebo pomalých jázd typu štart-stop a pomáha vodičovi zostať vždy svieži a sústredený.“

Vodič ovláda činnosť ACC pomocou tlačidiel na volante, pričom volí vzdialenosť „blízka“, „stredná“ alebo „ďaleká“ pre preferovanú vzdialenosť od vozidla vpredu. Tlačidlo „SET-/RES+“ slúži na ovládanie rýchlosti, zatiaľ čo ikony ovládacieho panela na prístrojovej doske poskytujú vodičovi informácie o rýchlosti, zvolenej vzdialenosti a či systém ACC rozpoznal prítomnosť pohybujúceho sa vozidla. . vpredu.

Systém ACC a voliteľné elektronické asistenčné systémy vodiča v Astre sú kľúčovými prvkami inteligentných áut budúcnosti a automatizovanej jazdy. Ak Astra prejaví tendenciu opustiť jazdný pruh, systém Lane Keep Assist (LKA) mierne koriguje volant, po ktorom sa aktivuje systém LDW (Lane Departure Warning), ak prejde mimo rámček. stuhy. Funkcie zosilnenia automatického núdzového brzdenia (AEB), integrovaného brzdového asistenta (IBA), varovania pred čelnou zrážkou (FCA) a indikácie ďalšej vzdialenosti (FDI) pomáhajú predchádzať čelnej zrážke alebo ju znižovať. Ak sa Astra blíži k vozidlu, ktoré sa pohybuje príliš rýchlo a hrozí nebezpečenstvo kolízie, séria červených LED svetiel sa odráža na čelnom skle v bezprostrednom zornom poli vodiča. Jediná (mono) predná videokamera v hornej časti čelného skla zhromažďuje údaje potrebné na prevádzku týchto systémov.

http://www.opelbook.ru/sk/astra/G_g — pokyny na opravu Opel Astra G.

http://www.opelbook.ru/sk/astra/H — príručka pre svojpomocnú opravu Opel Astra H.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь